معرفی و کاربرد تابع FILTER در اکسل ۲۰۲۱

با استفاده از تابع FILTER در اکسل ۲۰۲۱ قادر به فیلتر و استخراج داده‌های خود از سطح یک جدول خواهیم بود. این تابع کاربردی مشابه با ابزار Advanced Filter از سربرگ Data دارد. ساختار تابع FILTER در اکسل برابر است با:

FILTER= (array, include, [if_empty])
  • آرگومان array: اشاره به محدوده جدول دارد.
  • آرگومان include: اشاره به محدوده شرط و خود شرط دارد.
  • آرگومان if_empty: درصورتی که رکوردی برای نمایش وجود نداشته باشد، مقدار این بخش نمایش داده خواهد شد.

در جدول فوق لیستی از دانش‌آموزان همراه با نمره و رتبه آنان در دسترس است. قصد داریم دانش‌آموزانی که رتبه A کسب نمودند را استخراج(فیلتر) نماییم. از این رو محدوده جدول خود را به عنوان ورودی آرگومان اول (array) در تابع FILTER درنظر خواهیم گرفت:

سپس محدوده شرط را همراه با تعیین شرط به عنوان ورودی آرگومان دوم (include) در تابع FILTER درج خواهیم نمود. همانند تصویر زیر:

در پایان نیز مشخص خواهیم نمود در صورت عدم وجود نتیجه، عبارت No Results را به عنوان خروجی تابع مذکور به کاربر نمایش دهد:

حال با فشردن کلید Enter صفحه کلید، نتیجه این استخراج (دانش آموزان با رتبه A) را مشاهده خواهید نمود:

همچنین با استفاده از تابع SORT در اکسل ۲۰۲۱ ، می‌توانیم با ترکیب آن با تابع FILTER در اکسل ۲۰۲۱ نتیجه مرتب شده‌ای را به عنوان خروجی نمایش دهیم:

در تصویر فوق، ما فیلد(ستون) Score که نتیجه تابع FILTER محسوب می‌شود را بصورت نزولی(بزرگ به کوچک) توسط تابع SORT در اکسل ۲۰۲۱ مرتب نمودیم.

Amoozeshe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

معرفی و کاربرد تابع XLookup در اکسل ۲۰۲۱

د دی 20 , 1400
تابع xlookup در اکسل، جزو توابع جدید در اکسل ۲۰۲۱ است. این تابع بسیار منعطف‌تر نسبت به توابع جستجوگر در اکسل عمل می‌کند. حتی به گفته شرکت مایکروسافت، تابع xlookup بهبود یافته تابع vlookup است و استفاده از آن برای کاربران آسان و راحت‌تر خواهد بود. ساختار تابع xlookup در […]

دسترسی های سریع