سایت مطالب آموزشی

سایت مطالب آموزشی

۱۰ رشته مهندسی با بالاترین حقوق در آمریکا

10 رشته مهندسی با بالاترین حقوق در آمریکا

۱۰ رشته مهندسی با بالاترین حقوق در آمریکا

اگر شما عاشق ریاضی، ساخت و تولید چیزها هستید، یک مهندس می تواند به شما کمک کند که این مهارت ها را به یک حرفه پر درآمد تبدیل کنید. کارفرمایان همیشه به دنبال مهندسان خوب هستند و حقوق و دستمزدی که ارائه می دهند، با توجه به قابلیت مهندسین است. متوسط حقوق بازنشستگی برای همه مهندسین در آمریکا ۵۸۰۰۰ دلار در سال است و متوسط حقوق و دستمزد در میان کارکنان ۹۸۰۰۰ دلار در سال است. با این حال، بسته به حوزه مهندسی، دستمزد می تواند کاملا متفاوت باشد.

در این مقاله ۱۰ مورد از مشاغل مهندسی با بالاترین دستمزد را در آمریکا به شما معرفی میکنیم. این داده ها از PayScale جمع آوری شده اند.

۱۰ رشته مهندسی با بالاترین حقوق در آمریکا

۱۰- مهندسی کامپیوتر _ Computer Engineering

همانطور که ما با گذشت زمان و با مطالعه منابع گوناگون در اینترنت در مورد چیزهای مختلف و تکنولوژی در حال پیشرفت هستیم. مهندسین کامپیوتر هم روزبه روز درحال کامل شدن هستند. به این ترتیب، آنها در اوایل کار خود متوسط حقوق و دستمزد ابتدایی ۶۰۷۷۵ دلار در سال را به دست می آورند.
هنگامی که آنها پس از چند سال در شغل خود حرفه ای شدند، میانگین حقوق و دستمزد آنها به ۱۰۴۷۴۹ دلار در سال میرسد. اگر مدرک خود را از دانشگاه خاصی مانند دانشگاه کلمبیا (Columbia University)، آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده (United States Naval Academy) یا دانشگاه پرینستون (Princeton University) دریافت کنند، این میانگین حتی بالاتر هم میرسد.
محبوب ترین دانشگاه ها مهندسی کامپیوتر دانشگاه ایالتی اوهایو (Ohio State University)، دانشگاه ایلینوی (the University of Illinois) در اوربانا شامپاین و دانشگاه ایالت آیووا (Iowa State University) است.

۹- مهندسی برق _ Electrical Engineering

مهندسی برق جزء دومین مهندسی محبوب است. میانگین حقوقی که فارغ التحصیلان آن در ابتدای کار خود دریافت می کنند به طور متوسط ۶۱۶۰۸ دلار در سال است. در اواسط شغل، این میانگین به ۱۰۵۷۸۹ دلار در سال می رسد. این میانگین برای فارغ التحصیلان پرینستون (Princeton University)، آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده (United States Naval Academy) و ییل (Yale) بیشتر است. کالج هایی که اکثر رشته های مهندسی برق را جذب می کنند عبارتند از دانشگاه کالیفرنیا برکلی (California-Berkeley)، دانشگاه تگزاس (Texas) در آستین و دانشگاه ایلینوی (the University of Illinois) در اوربانا شامپاین هستند.

۸- مهندسی اقیانوس _ Ocean Engineering

مهندسی اقیانوس تنها در حدود ۲۰۰ فارغ التحصیل در سال دارد. متوسط درآمد ابتدایی ۶۳۳۳۳ دلار در سال و پس از گذشت چند سال به ۱۰۵۰۵۰ دلار در سال میرسد. فارغ التحصیلان آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده (United States Naval Academy)، دانشگاه رود آیلند (Rhode Island) و موسسه فناوری فلوریدا (Florida Institute of Technology) حتی بیشتر دریافت می کنند.
همانطور که نیاز به مهندسان زیست محیطی، انرژی و منابع انسانی رشد می کند، چشم انداز کار برای مهندسان اقیانوس با سرعت بیشتری نسبت به سایر مشاغل افزایش می یابد، با نرخ رشد ۱۲-۱۴٪ در طول دوره از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۶٫
محبوب ترین کالج های مهندسان اقیانوس آینده، دانشگاه تگزاس (Texas A&M University)، آکادمی دریایی ایالات متحده (United States Naval Academy) و دانشگاه فلوریدا آتلانتیک (Florida Atlantic University) هستند.

۷- مهندسی شیمی _ Chemical Engineering

مهندسی شیمی یکی دیگر از محبوب ترین رشته های مهندسی است که بیش از ۱۰،۰۰۰ دانشجو در رشته های مقطع کارشناسی هر ساله دریافت می کنند. این دانشجویان به طور متوسط ۶۴۳۲۵ دلار را در اوایل استخدام خود دریافت می کنند. در اواسط شغل خود، این میانگین به ۱۰۹۹۰۴ دلار افزایش می یابد.
همانطور که حقوق و دستمزد مهندس شیمی با سایر رشته های اصلی می تواند کمی متفاوت باشد، فارغ التحصیلان با مدرک از ییل (Yale)، کلمبیا (Columbia University)، و UT آستین حقوق بیشتری نسبت به دیگر مهندسان شیمی دریافت میکنند.
محبوب ترین دانشکده های مهندسی شیمی دانشگاه های کالیفرنیا سن دیگو (California-San Diego)، موسسه فناوری جورجیا (Georgia Institute of Technology) و دانشگاه ایالتی اوهایو (Ohio State University) هستند.

۶- مهندسی هسته ای _ Nuclear Engineering

حدود ۵۰۰ دانشجو در سال به مدرک کارشناسی ارشد در مهندسی هسته ای می رسند. نرخ رشد مورد انتظار برای این رشته در طول دوره زمانی ۲۰۱۶-۲۰۲۶ تنها ۴ درصد است. کمی کندتر از نرخ رشد همه اشتغال ها. پس از ورود به این کار، مهندسین هسته ای جدید، حقوق متوسط را به مبلغ ۶۵۱۵۵ دلار دریافت می کنند. با گذشت زمان، این میانگین به ۱۰۷۷۰۰ دلار افزایش می یابد. اگر مدرک تحصیلی خود را از UC Berkeley، آکادمی ارتش ایالات متحده یا MIT دریافت کنید، می توانید حتی بیشتر دریافت کنید.
دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا (Pennsylvania State University) محبوب ترین دانشگاه برای رشته های مهندسی هسته ای است. دانشگاه ایلینوی (the University of Illinois) در اوربانا شامپاین و دانشگاه علم و صنعت میسوری (Missouri University) هنوز دور از دسترس نیست.

۵- مهندسی متالورژی _ Metallurgical Engineering

شاخه‌ای از علم مواد است که به شناخت و استخراج فلزات و فناوری‌های کار با فلزات می‌پردازد. نکته مهم این رشته این است که در سال تنها ۱۷۰ فارغ التحصیل دارد. مهندسین متالورژی تازه کار به طور متوسط ۶۵۴۰۰ دلار در سال دریافت می کنند، این میانگین در اواسط شغل به ۱۰۷۷۰۰ دلار افزایش می یابد. فارغ التحصیلان با مدرک از دانشکده معدن کلرادو (Colorado) یا تکنولوژی مونتانا از دانشگاه مونتانا (University of Montana) حتی حقوق بیشتری را به دست آورند. اگر چه تعداد فارغ التحصیلان کم است، اما تعدادی از دانشگاههایی که محبوبتر از بقیه برای این رشته هستند، وجود دارد. دانشکده معدن کلرادو (Colorado)، دانشگاه تگزاس در ال پاسو و دانشگاه علوم و فناوری میسوری (Missouri University) در این لیست قرار دارند.

۴- مهندسی سیستم _ Systems Engineering

مهندسین سیستم تمرکز خود را در تمام طول عمر بر روی طراحی و مدیریت سیستم های پیچیده مانند طراحی فضاپیما و رباتیک متمرکز می کنند. حدود ۹۰۰ نفر در سال تحصیلی کارشناسی خود را در این رشته دریافت می کنند. در ابتدای دوره شغلی خود، مهندسان سیستم به طور متوسط ۶۶۳۵۷ دلار در سال دریافت میکنند. این میانگین در اواسط شغل به ۱۲۰۰۰۰ دلار می رسد. بالاترین حقوق های پرداخت شده در این رشته مدرک های خود را از آکادمی دریایی ایالات متحده (United States Naval Academy)، دانشگاه پنسیلوانیا (Pennsylvania State University) و آکادمی نظامی ایالات متحده دریافت می کنند. دانشکده های مشهور برای رشته های مهندسی سیستم دانشگاه فلوریدا (University of Florida)، آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده (United States Naval Academy) و دانشگاه ویرجینیا اصلی پردیس (University of Virginia-Main Campus) است.

۳- مهندسی دریایی _ Marine Engineering

مهندسی دریایی یکی دیگر از رشته هایی است که کمتر از سایر رشته ها رایج است و فارغ التحصیلانش حقوق بالایی دریافت می کنند. حدود ۵۰۰ نفر در سال در این رشته تحصیل می کنند. با این حال، چشم انداز شغلی مهندسین دریایی بسیار خوب است. این رشته در سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۶ نرخ رشد شغلی مورد انتظار ۱۲٪ را دارد.مهندسین دریایی وقتی که ابتدا وارد کار می شوند، حقوق و دستمزد ۶۸۷۵۰ دلار را دریافت می کنند. این میانگین در اواسط شغل به ۱۰۶۲۶۷ دلار می رسد. محبوب ترین دانشگاه ها در این زمینه عبارتند از آکادمی مین دریایی (Maine Maritime Academy)، آکادمی دریایی ماساچوست (Massachusetts Maritime Academy) و آکادمی دریایی تجاری ایالات متحده (United States Merchant Marine Academy).

۲- مهندسی معدن _ Mining Engineering

حدود ۳۴۰ دانشجو در سال، فارغ التحصیل این رشته هستند. اگر چه در این زمینه تعداد زیادی از رشته ها وجود دارد، اما کسانی که مدرک تحصیلی خود را در زمینه مهندسی معدن دریافت می کنند، تمایل به دریافت حقوق بالا دارند. در طول زندگی حرفه ای اولیه، متوسط حقوق و دستمزد در ابتدای کار ۷۱۰۸۳ دلار و میانگین متوسط دستمزد در اواسط شغل ۱۰۸۰۸۳ دلار است.

فارغ التحصیلان دارای مدرک از دانشگاه های خاصی مانند دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا (Pennsylvania State University) و موسسه پلی تکنیک ویرجینیا (University and Virginia Polytechnic) و دانشگاه ایالتی (State University)، به طور معمول درآمد بیشتری کسب می کنند.اگر شما نوعی از افرادی هستید که مایل به تحصیل و برقراری ارتباط با دیگران هستید، از برنامه های ارائه شده توسط دانشگاه علوم و فناوری میسوری (Missouri University)، موسسه پلی تکنیک ویرجینیا (University and Virginia Polytechnic) و دانشگاه ایالتی (State University) و دانشگاه آریزونا University of Arizona دیدن کنید. آنها محبوب ترین دانشگاه ها برای رشته های مهندسی معدن هستند.

۱- مهندسی نفت _ Petroleum Engineering

مهندسان نفت، لیستی از بالاترین دریافتی های حقوقی را دارند.حقوق و دستمزد اولیه برای مهندسین نفت ۹۰۸۲۷ دلار در سال است. این رقم ۳۰۰۰۰ دلار بیشتر از متوسط برای تمام مهندسین است! این متوسط ممکن است بسته به دانشگاهی که شما به آنجا می روید حتی بالاتر باشد. به عنوان مثال، رشته های نفتی از دانشگاه وایومینگ (University of Wyoming) به طور متوسط ۱۰۸۱۹۳ دلار در ابتدای کار خود دریافت میکنند. با گذشت زمان، مهندسان نفت به طور متوسط حقوق ۱۷۰۷۸۲ دلار در سال را دریافت می کنند.

دانشکده های معروف دانشگاه کالرادو (Colorado)، دانشگاه دولتی لوئیزیانا (Louisiana State University) و دانشکده کشاورزی و مکانیک (Agricultural & Mechanical College) و دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا (Pennsylvania State University) محبوب ترین دانشگاه ها برای این رشته هستند.اگر در مورد رفتن به این حرفه پر درآمد فکر می کنید، ممکن است بخواهید به دانشکده معدن کلرادو، دانشگاه ایالتی لوئیزیانا و کالج کشاورزی و مکانیکی و پردیس اصلی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا نگاه کنید. آنها محبوب ترین کالج های مهندسان نفت آینده هستند.

منبع

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت جدیدترین مقالات را در ایمیل خود مشاهده کنید.

آخرین مقالات

لطفا از ابزارک برا گذاشتن منو استفاده کنید